Aké poznáme kefy k podlahovému čistiacemu stroju
Typy kief a ich použitie
Nakoľko sa pri čistení stretávame s veľkou variabilitou rôznych typov povrchov, existuje ku podlahovým čistiacim strojom alebo umývacím automatom aj široká škála rôznych kief a padov. Predstaviť si čistiacu kefu dokáže hádam každý :-). A čistiaci pad? Predstavte si hubku na riad, resp. jej drsnú plochu. Tú si následne preneste do kruhovitého tvaru o veľkosti kefy Vášho čistiaceho stroja a hrúbke asi 3 cm. Tak presne toto je čistiaci pad na podlahy. Tento unášací kotúč sa odporúča používať hlavne na lesklých povrchoch. Na niektorých plochách má lepší čistiaci účinok kefa a na iných zase pad, je to veľmi individuálne. Pokiaľ chcete používať na strojové čistenie pad, musíte ho uchytiť na držiak, alebo unášač padov. Existujú 2 typy držiakov alebo unášačov padov:
Štandardný unášač padov je vybavený sériou malých hrotov v tvare šípu, ktoré dokážu bezpečne zachytiť a unášať pad, resp. abrazívny kotúč počas celej pracovnej činnosti. Určité typy týchto unášačov sú dodatočne ešte vybavené systémom CENTER LOCK, kde je navyše okrem hrotov ešte aj platový systém zaistenia stredu kotúča pomocou západky. Vďaka nemu je možné abrazívny pad dokonale vycentrovať, čo je mimoriadne vhodné najmä pri strojoch s viacerými kefami.
Tvrdosť kefy a padu a ich vplyv na čistenie podlahy
Ako bolo spomenuté, existuje veľké množstvo rôznych povrchov. Aby ste ich dokázali vyčistiť čo najkvalitnejšie a najefektívnejšie, je nutné vybrať si správny nádstavec na čistenie. Kefy majú rôznu hrúbku a tvrdosť štetín. Kefy so štetinami s väčšou hrúbkou sú pevnejšie, a preto sa používajú zväčša na čistenie hladkej podlahy a na podlahy s malými škárami.
Na čistenie nerovnej podlahy, na podlahy s hlbokými špárami alebo rôznymi vzormi a reliéfmi sa odporúča používať kefy s jemnejšími štetinami, ktoré ľahšie preniknú do hĺbky.
Treba si uvedomiť, že kefy rovnako ako aj čistiace pady sa počas práce opotrebúvajú a tým sa menia aj ich vlastnosti. Krátke štetiny na kefách sú už príliš pevné a nedokážu preniknúť do hĺbky čistenej podlahy.
Čistiace pady sú zase rozdielne svojou tvrdosťou, ktorú jednoducho identifikujete podľa ich farieb. Platí jednoduchá rovnica, čím tmavší pad, tým tvrdší. Preto je na najsilnejšie nečistoty najvhodnejší čierny pad. Na pórovité povrchy, prípadne povrchy so špárami zase nejaký mäkší, napríklad modrý.
Typy materiálov z ktorých sú kefy zhotovené:
Kefa z polypropylénu (PPL)
Používa sa na všetky druhy podláh a vyznačuje sa dobrou odolnosťou voči opotrebovaniu a teplej vode 60 °C. PPL nie je hygroskopický materiál vďaka čomu si zachováva svoje vlastnosti aj počas práce na mokrom podklade.
Nylonová kefa
Táto kefa sa používa na všetky druhy podláh a má vynikajúcu odolnosť voči opotrebovaniu a teplej vode (aj nad 60°C). Nylon je ale hygroskopický, a preto má pri práci na mokrom povrchu tendenciu postupne strácať svoje vlastnosti.
Tynexová kefa - Abrazívna
Táto kefa sa používa na čistenie veľmi znečistených podláh. Štetiny tejto kefy sú pokryté silnou abrazívnou vrstvou. Aby sa predišlo poškodeniu podlahy, odporúča sa pracovať s menším prítlakom kief.
V našej firme NOVA CLEAN sa už mnoho rokov špecializujeme na odborný predaj a servis profesionálnej čistiacej techniky. Našim zákazníkom poskytujeme špičkové záručné ako aj pozáručné servisné služby, založené na rýchlosti a vysokej kvalite. Našimi servisnými strediskami už prešli doslova stovky rôznych strojov a zariadení čistiacej techniky všemožných typov a značiek, ktoré sme opäť dokázali dostať do špičkovej kondície.
V oblasti profesionálneho upratovania a čistenia je nesmierne dôležité mať svoj strojový park v absolútne bezchybnom stave, okamžite pripravený na akúkoľvek upratovaciu úlohu. Správna a pravidelná údržba Vašej čistiacej techniky významne prispieva k jej bezproblémovej prevádzke a výrazne zvyšuje životnosť strojov ako aj eliminuje riziko prestojov z dôvodu nefunkčnosti techniky.
Sme tu pre Vás neustále k dispozícii!